Premier liga

Sjajni Manchester City zabio sedam golova Leedsu za neslavni rekord Bielse

MANCHESTER CITY je na svom Etihadu deklasirao Leeds United (7:0) i ostao na vrhu tablice engleske Premier lige.

Tešku večer za goste nagovijestio je Foden u osmoj minuti, a samo pet minuta kasnije Grealish je povisio na 2:0. Ostale pogotke postigli su De Bruyne (32', 62'), Mahrez (49'), Stones (74') i Ake (78').

Neslavan rekord Bielse

Ovo je bio prvi put u karijeri Marcela Bielse da neka njegova momčad primi sedam golova, a argentinski stručnjak je večeras 568. put na klupi sjedio kao trener.

City je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto i nakon ovog kola jer ima četiri boda više od Liverpoola, koji tek treba igrati susret 17. kola.

Leeds je pao na 16. mjesto, a ovo mu je bio drugi uzastopni poraz, odnosno treći vezani susret bez pobjede u prvenstvu.

Ranije je Aston Villa golovima Ramseyja (34') i Watkinsa (87') u gostima pobijedila Norwich na Carrow Roadu. Aston Villa je sada deveta, dok je Norwich ostao na posljednjem mjestu.