europa liga

Sjajni Srbin za pola sata izveo ono što Camp Nou čeka 13 godina

VELIKO iznenađenje, pobjedu 3:2 kod Barcelone za prolazak u polufinale Europa lige, Eintracht je ostvario zahvaljujući sjajnom srpskom lijevom krilu. Filip Kostić je u 4. minuti iz penala zabio za 1:0, a pola sata kasnije je asistencijom za golčinu Rafaela Borrea ostvario pothvat za povijest hrama svjetskog nogometa.

To je naime bio prvi put da igrač suparnika Barcelone na Camp Nouu na istoj utakmici zabije i namjesti gol još od Juninha Pernambucana, koji je to uspio igrajući za Lyon u Ligi prvaka u ožujku 2009. Kostić je u 67. minuti podebljao podvig svojim drugim golom za nedostižnih 3:0, kojima je Eintrachtu donio veliki trijumf.

Kostić (29) ove sezone briljira u Eintrachtu sa sedam golova i 13 asistencija u 35 nastupa. Otkako je u ljeto 2018. došao u klub iz HSV za 6 milijuna eura, u 162 utakmice je postigao 33 i namjestio 61 gol. Transfermarkt ga cijeni na 20 milijuna eura.

► KLIKNI OVDJE , OVDJE I OVDJE TE POGLEDAJ KOSTIĆEV POTHVAT NA STADIONU BARCELONE.