ČETVRTFINALE EUROPA LIGE

Slavija iznenadila Arsenal u Londonu, United rutinski pobijedio Granadu

MANCHESTER UNITED je u gostima pobijedio Granadu 2:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Europa lige.

Rashford i Fernandes donijeli veliku pobjedu Unitedu

Za vodstvo Uniteda pogodio je Rashford u 31. minuti. Ofenzivac Uniteda je sjajno primio dugu loptu koju je poslao Lindelof i matirao domaćeg golmana.

Obje ekipe su imale nekoliko šansi za postizanje pogotka, a Granada je veliku šansu propustila u 40. minuti kada je Herrera pogodio stativu.

Konačnih 2:0 postavio je Bruno Fernandes golom iz penala u 90. minuti.

Česi se vraćaju sretni iz Londona

Arsenal je na svom Emiratesu remizirao protiv Slavije Prag (1:1). Strijelac za domaće bio je Pepe u 86. minuti, a kada se činilo da će engleska momčad zabilježiti jako dobar rezultat pred uzvrat, Holeš je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio za 1:1 i veliko slavlje svoje ekipe.

Odličan rezultat na gostovanju kod Ajaxa ostvarila je Roma. Na kraju je bilo 2:1 za Talijane.

Klaassen je u 39. minuti pogodio za vodstvo domaćina, a Tadić je u 53. minuti promašio penal, koji mu je obranio golman Lopez. Za 1:1 pogodio je Pellegrini golom iz slobodnjaka u 57. minuti.

Teška noć za Tadića i golmana Ajaxa

Krivac izjednačujućeg pogotka je golman Ajaxa Scherpen jer je nogometaš Rome šutirao u njegovu stranu, ali 21-godišnji čuvar mreže lošom reakcijom nije uspio obraniti udarac.

Potpuni preokret Romi donio je Ibanez u 87. minuti kada je uhvatio volej i zakucao loptu u mrežu nakon ubačaja iz kornera.

U istom terminu Dinamo je kod kuće izgubio od Villarreala 1:0, a više o tome možete pročitati ovdje.