Slovenija će imati dva kluba u Europi ove sezone. Jedan je ispao

OLIMPIJA je u uzvratnoj utakmici play-offa Konferencijske lige deklasirala Rijeku 5:0 te s ukupnih 6:1 plasirala u ovo natjecanje. Momčad Victora Sancheza već u 13. minuti je vodila 2:0, do poluvremena je bilo 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Schwaizer u 47. minuti.

Olimpiji će se u Konferencijskoj ligi pridružiti i Celje, koje u prvoj utakmici izgubilo u Armeniji od Pjunika 1:0. No, aktualni slovenski prvak, koji je prvo ispao iz Lige prvaka pa i Europske lige je u uzvratu slavio sa čak 4:1. Na ruku im je išlo isključenje Jamesa u 11. minuti, a već do poluvremena su golom Nemanića i hrvatskog nogometaša Luke Bobičaneca iz penala vodili su 2:0.

No, Kvesić je u 50. minuti dobio drugi žuti karton pa su gosti u 63. smanjili iz penala da bi joker s klupe Kucys golovima u 74. i 85. minuti odveo Celje u Konferencijsku ligu. Tamo neće igrati Maribor, koji je s ukupnih 2:0 ispao od Djurgardena. Šveđani su slavili 1:0 i u prvoj utakmici kod kuće i u uzvratu u Mariboru.