Srbija dobila susjedski derbi, utakmicu obilježio nesportski potez Crnogorca

REPREZENTACIJA Srbije pobijedila je Crnu Goru 2:1 na Marakani i tako došla blizu plasmana u Ligu B UEFA-ine Lige nacije.

Nakon pet odigranih kola Srbi imaju 11 bodova, četiri više od Crne Gore i pet od neporažene Rumunjske koja ima i utakmicu manje. Ako Rumunjska ne dobije Litvu večeras, Srbija će osigurati odlazak viši rang i play-off Lige nacija.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Adem Ljajić zabio je za domaćina u 30. minuti na asistenciju Dušana Tadića, a dvije minute kasnije Aleksandar Mitrović zabija za 2:0 na asistenciju Aleksandra Kolarova.

Gosti su u 70. minuti zabili preko Mugoše za 2:1 i nekoliko puta zaprijetili, no od potpunog povratka nije bilo ništa.

Inače, utakmicu je obilježio prljav potez crnogorskog kapetana Simića koji je šakom u glavu udario Mitrovića. Za to je dobio samo žuti karton.

Dodajmo još kako je Mitrović u 38. minuti imao penal za 3:0, no očajnom panenkom samo je nasmijao Marakanu.