KOMPLEKS od komšijske košarke u Hrvatskoj ne stanuje zbog svjetskih i europskih zlata koja su Srbi gomilali dok su naši skupljali 12. i 7. mjesta, nego zbog dvije trice.
Đorđevićevom tricom nije počeo pad naše košarke, ona je već bila u knock-downu
Tada je počeo "pad naše reprezentativne košarke" (mada bi bolje pristajala riječ sunovrat), a ne u Ateni ili godinu dana poslije OI, kada nas je na Eurobasketu '97. tricom pokopao Kecmanov prethodnik Saša Đorđević, što drugi katatsrofičari navode kao datum kad se zemlja koja se do tada dičila klupskom i reprezentativnom košarkom, iste užasno počela stidjeti.
Naravno da pri boldanju patetike i dodatnom isticanju srpsko-hrvatskih antagonizama i fatalnih nesreća bolje zvuči da nam je košarku pokopala Đorđevićeva trica, ali to jednostavno nije istina.
Što je dovelo do Kecmanove trice?
Ista stvar je i danas: Cibona je izgubila od bolje momčadi, koja sljedeći tjedan igra Final Four Eurolige dok Cibonu očekuje gostovanje kod uvijek neugodne Svjetlosti. Partizanovi igrači su igrali i zabili dok su slavlje Cibosa na terenu predvodili pomoći trener u odijelu i kapetan u civilu. Partizan je s manjim budžetom od Cibone na putu do turnira četiri najbolje europske momčadi nanizao Barcelonu, Panathinkos i Maccabi, dok se Cibona diči jednom, jedinom pobjedom u drugom dijelu Topa 16.
Cibona kuka zbog bankrota, a nisu kukali kada su za vrijeme rata strance plaćali pola milijuna godišnje. A što bi tek napravio Partizan da ima svoju dvoranu i par desetaka poslovnih prostora na elitnoj lokaciji u gradu? Sve su to razlozi koji su Kecmanovu loptu "usmjerili" u koš, a Cibonu da piše onu sramnu žalbu.
Tako da nije pad hrvatske košarke počeo Đorđevićem niti se "završio" Kecmanom, točnije njemu nisu uzrok srpske trice, nego hrvatske kučine.