DRUGA HNL

Težak poraz BSK, potopio ga hit igrač Druge HNL. Varaždin u derbiju pobijedio Rudeš

NENADANO je BSK, vodeća momčad Druge HNL, u 11. kolu ostao bez domaćih bodova. Orijent 1919 je bio uvjerljiv te je u Bijelom Brdu slavio čak 4:1.

Igrač utakmice bio je Kristian Fućak koji je postigao hat-trick te je vodio Riječane do pobjede. Zrilić je bio strijelac još jednog gola za goste, dok je za domaći sastav jedino pogodio Periša.

BSK je ostao na 20 bodova, a isti broj bodova ima i Croatia iz Zmijavaca koja je u ovom kolu na domaćem terenu bila bolja od Sesveta 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je Šuto u 77. minuti.

Derbi je igran u Varaždinu, gdje je domaćin s 2:1 pobijedio Rudeš. Varaždinci su poveli u 25. minuti kada je Šego realizirao jedanaesterac. Nakon sat vremena igre za Rudeš je izjednačio Liklin, no deset minuta prije kraja domaćinu je tri boda osigurao Herrera.

Rudeš je ostao četvrti na ljestvici, a odmah iza njegovih leđa, s bodom manje, nalazi se Varaždin.