KVALIFIKACIJE ZA EUROBASKET

Turci opet izgubili u kvalifikacijama za Eurobasket, Hrvatska na vrhu skupine

ŠVEDSKA košarkaška reprezentacija upisala je veliku pobjedu u kvalifikacijama za Eurobasket 2021. pobijedivši Tursku kod kuće 87:80.

Šveđani su se oporavili nakon poraza u Zagrebu i iznenađujuće slavili protiv Turaka kojima je ovo drugi poraz. U petak ih je pobijedila Nizozemska koju je Hrvatska večeras pobijedila 10 razlike.

Domaćini su pobijedili zahvaljujući sjajnoj drugoj četvrtini u kojoj su se odvojili, a prednost je najviše rasla do 15 razlike u trećoj četvrtini. Turci su u završnici stigli na -4, ali Švedska je odgovorila s dva ubačaja u nizu i zasluženo stigla do pobjede.

Hrvatska je vodeća reprezentacija skupine D s maksimalnim učinkom 2-0. Nizozemska je druga s 1-1, isti omjer ima i Švedska dok Tuska ima dva poraza.

Sljedeće utakmice u kvalifikacijama za Eurobasket 2021. hrvatski košarkaši će imati za devet mjeseci, kad će 26. studenoga biti domaćini reprezentaciji Turske, a tri dana poslije gostovati u Švedskoj.