Unatoč briljantnom Stoudemireu Sunsi poraženi od San Antonija, Lakersima derbi Zapada

NIZ OD pet uzastopnih pobjeda Phoenix Sunsa zaustavljen je u AT&T Centeru u kojem je domaća momčad San Antonio Spursa slavila 113:110 pobjedu u prvoj nedjeljnoj utakmici NBA lige.

Poraz u završnici uzbudljive utakmice Sunsi su možda mogli i izbjeći da pri rezultatu 107:105 za domaćine Jason Richardson (20 poena) nije promašio lagano, neometano zakucavanje 40-ak sekundi prije kraja.

Iskoristili su to potom domaćini koji su preko Emanuela Ginobilija (slobodna bacanja) poveli četiri razlike i tu prednost s još četiri slobodnjaka pretvorili u pobjedu nakon ubačaja Amarea Stoudemirea i trice Stevea Nasha koji su tek uspjeli unositi neizvjesnost u posljednjim sekundama susreta. Mirni s crte bili su George Hill i ponovno Ginobili.

Nash je ubacio 18 poena, uz pet skokova i 11 asistencija za poraženu momčad u kojoj je briljirao Stoudemire s učinkom od 41 ubačenog koša i 12 uhvaćenih lopti.

Tim Duncan je utakmicu završio s 21 poenom uz 10 skokova za Spurse, jednak broj koševa uz šest skokova i osam asistencija dodao je Ginobili, a Richard Jefferson priložio je 20 za pobjedničku momčad.

Lakersima derbi Zapada

U trećem su pokušaju ove NBA sezone košarkaši Los Angeles Lakersa napokon uspjeli svladati Denver Nuggetse. U Staples Centeru u nedjelju je bilo 95:89 za prvoplasiranu protiv drugoplasirane momčadi Zapadne konferencije.

Lakersi su do pobjede došli boljom igrom u posljednjoj četvrtini (28:19), ali i kompletnom drugom poluvremenu kojeg su iskoristili da nadoknade jedanaest poena prednosti gostujuće momčadi iz trećeg perioda igre.

Učinili su to unatoč indisponiranosti pri šutu svoje prve zvijezde Kobea Bryanta koji je iz igre pogodio tek tri lopte iz sedamnaest pokušaja. Utakmicu je okončao s 14 poena i 12 asistencija.

Denver u posljednjih četiri minute i deset sekundi utakmice nije postigao koš iz igre što ih je odvelo u poraz nakon tri uzastopne pobjede.

Lamar Odom ubacio je 20 poena (devet u posljednjoj četvrtini) i uhvatio 12 lopti za Lakerse kod kojih je dobar bio i Pau Gasol s 15 ubačenih koševa i 14 skokova.

Najbolji kod Denvera bio je Nene Hilario s double-double učinkom od 14 poena i 11 uhvaćenih lopti.

NBA liga, nedjelja:

Los Angeles Lakers - Denver 95-89 (Odom 20p, 12s, 4il, 4ol, Gasol 15p, 14s / Hilario 14p, 11s)