HNL

Video bizarnog gola s HNL travnjaka postao je viralni hit

Screenshot: Facebook

NA jednoj od najpopularnijih nogometnih stranica na Facebooku koja broji više od 11 milijuna pratitelja, SportBibleu, pojavila se tri godine stara snimka s hrvatskih nogometnih terena.

Riječ je o penalu koji je s vremenom gotovo pa postao mit. Na utakmici 2. HNL između Dugopolja i Sesveta sudac Tin Krečak poništio je gostima pogodak postignut s bijele točke.

U 75. minuti Sesvetama je kod rezultata 2:1 za domaćina dosuđen udarac s bijele točke nakon što je igrač  Dugopolja Ivan Žižić igrao rukom u kaznenom prostoru. Penal je izveo Ante Aralica, zabio gol, ali je lopta prošla kroz šuplju mrežu.

Krečak je samo odmahnuo rukom pokazavši da se igra nastavi, dok su igrači Sesveta protestirali u šoku. Gosti su uspjeli izjednačiti, u petom minuti sudačke nadoknade Petar Bosančić je zatresao mrežu, ovaj put lopta nije prošla kroz nju.