HAJDUK

VIDEO Hajduk je gubio 2:0 do 78. minute, a onda izveo svoj najveći preokret

NA DANAŠNJI dan 1997. godine Hajduk je u 2. pretkolu tadašnjeg Kupa UEFA-e odigrao utakmicu za pamćenje, koje se mnogi sjećaju i kao susreta s najvećim preokretom u povijesti kluba u europskim natjecanjima. Suparnik Hajduka bio je Malmö, koji je do 78. minute vodio 2:0, a potom je uslijedila sjajna završnica domaćina za konačnih 3:2 i veliko slavlje.

Jonas Wirmola prvi je, u 11. minuti, matirao Tonćija Gabrića, a Niklas Gudmundsson u 59. zabio za povećanje vodstva švedskog tima. Josip Skoko u 78. je udarcem s vrha kaznenog prostora nagovijestio dramu na utakmici, samo dvije minute kasnije Goce Sedloski glavom pogodio nakon kornera, a u 90. minuti Skoko je s desne strane ubacio na vrh peterca, u kojem je Mass Sarr između trojice igrača glavom zabio za preokret.

Hajduk je u uzvratu slavio s 2:0 i plasirao se u natjecanje. Bolji od njega potom je bio Schalke s pobjedama 2:0 u Gelsenkirchenu i 3:2 u Splitu.