VIDEO Jović propustio ispisati Fiorentininu povijest. Na kraju finala se rasplakao

INTER je osvojio talijanski kup 2:1 pobjedom nad Fiorentinom u Rimu. Fiorentina je povela golom Nica Gonzaleza u trećoj minuti, a onda je Marcelo Brozović u 29. minuti asistirao Lautaru Martinezu za 1:1. Osam minuta kasnije Argentinac Martinez je zabio za preokret, a rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Fiorentinin tragičar bio je Luka Jović (25), koji je u 79. minuti promašio prigodu za izjednačenje.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ VIDEO.

Srpski centarfor lijepo se oslobodio čuvara i izašao pred Samira Handanovića, no Slovenac mu je sjajno obranio udarac. Jovića su promašaj i poraz toliko pogodili da se na kraju utakmice rasplakao. Jović je u Fiorentinu stigao prošloga ljeta iz Real Madrida bez odštete. Ove sezone je za talijanski klub u 47 utakmica zabio 12 golova te upisao pet asistencija u svim natjecanjima.

Fiorentina je svoj posljednji kup osvojila 2001. godine. Bio je to ujedno i posljednji veliki trofej za klub iz Firence.