EUROPSKI Barcelona došla je do prve pobjede ove sezone u Ligi prvaka. U 2. kolu skupine F rutinski je srušila kijevski Dinamo s 2:0.

Mnogima je još u sjećanju visoka pobjeda Kijevljana na Camp Nou prije 12 godina. Ukrajinci su tada šokirali Katalonce s 4:0, uz tri gola Andrija Ševčenka. Danas je situacija, međutim, znatno drugačija. Barcelona je vladar europskog nogometa, a Ševčenko, koji je i u utorak bio na terenu u dresu Dinama, daleko je od svojih najboljih dana.

Guardiolina je momčad povela u 26. minuti. Andres Iniesta je gurnuo loptu Lionelu Messiju koji je s desne strane ušao u kazneni prostor, prošao između dvojice Dinamovih igrača i lijevom nogom pogodio bliži kut vratara Oleksandra Šovkovskog.

Konačnih je 2:0 postavio Pedro Rodriguez u 76. minuti nakon dodavanja Zlatana Ibrahimovića. O dominaciji Barcelone svjedoči i broj udaraca unutar okvira gola. Domaća ih je momčad imala 11, dok gosti nijednom nisu ugrozili vrata Victora Valdesa.

Za Dinamo je svih 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević, dok Gorana Sablića nije bilo u sastavu.