VIDEO Suigrači grlili Zupca nakon brutalnog zakucavanja. Suci poništili koš

LOS ANGELES CLIPPERSI pobijedili su Toronto Raptorse 108:100 uz fantastičnu igru hrvatskog reprezentativnog centra Ivice Zupca. Zubac je bio starter Clippersa i 27 odigranih minuta iskoristio je za 17 poena, osam skokova, dvije blokade i asistenciju.

Zubac je posljednji put toliko koševa ubacio prije više od mjesec dana, kada je u pobjedi Clippersa protiv Brooklyn Netsa sudjelovao s 19 poena i 12 uhvaćenih lopti. Protiv Raptorsa je bio moćan u zakucavanjima, a otud sedam pogođenih lopti iz osam pokušaja. Djelić sekunde dijelio ga je od još boljeg učinka, no suci su poništili njegovo zakucavanje na kraju poluvremena. Dodao je tri od četiri s crte slobodnih bacanja.

Samo su Leonard i George zabili više

Njegov napadački učinak bio je treći u pobjedničkoj momčadi. Više su zabili samo Kawhi Leonard (24, 12 skokova) i Paul George (23), uz kombiniranih 16/35 iz igre. Bila je ovo druga pobjeda zaredom za Clipperse, koji su sad na omjeru 34:33 i sedmom mjestu Zapadne konferencije. Prije toga su imali pet vezanih poraza.

Kod Raptorsa je najbolji bio Pascal Siakam s 20 koševa, šest skokova i pet asistencija.