SKIJANJE

Zubčić uz veliki zaostatak uspio izboriti drugu vožnju

FILIP Zubčić uspio je izboriti drugu vožnju veleslaloma u Kranjskoj Gori, no u nju će krenuti s velikim zaostatkom za vodećim skijašima. Na skijalištu na kojem je u subotnjem nastupu zauzeo 15. mjesto u nedjelju je sa startnim brojem tri odradio neuvjerljivu prvu utrku i doveo se u tešku poziciju pred nastavak u 12:30.

Prva veleslalomska vožnja pripala je Švicarcu Marcu Odermattu, koji je već osvojio Mali globus za ovu sezonu u toj disciplini. Odermatt je utrku završio s vremenom 1:12.16, a Zubčić je za njim zaostao 2.12 sekundi.

Svi skijaši koji su u utrku krenuli sa startnim brojevima do 20 bili su uspješniji od hrvatskog skijaša kojem je pripalo 22. mjesto. Trenutačno drugi je Nijemac Alexander Schmid koji za Odermattom zaostaje 22 stotinke sekunde. Sa zaostatkom od 0.30 sekundi na trećem mjestu je Norvežanin Henrik Kristoffersen.