Šlag "Brzo&fino" ima Lurinu etiketu, a njemački je proizvod

ZADNJIH nekoliko godina potrošače se poziva da kupuju hrvatske proizvode kako bi pomogli hrvatsku proizvodnju i doprinjeli očuvanju radnih mjesta. Mnogi su poziv shvatili ozbiljno, no, što kada otkrijemo da nam pod hrvatske proizvode podvaljuju nešto što je proizvedeno u drugim zemljama. Razočarani građani otkrili da je Dukatova šlag pjena u spreju "Brzo&fino“ proizvedena u Njemačkoj.

Pažljivim potrošačima, koji su se požalili Dnevniku, nije promaklo kako na šlag pjeni “Brzo&fino” postoje dvije etikete. Gornja je, naravno, ona na kojoj piše "Brzo&fino, i na kojoj stoji da je to Dukatov proizvod. Na etiketi piše da se proizvod puni i proizvodi za Luru u Njemačkoj, u Hochwald Nahrungsmittel-Werke GmbH, i to po - Lurinoj recepturi.

Ispod etikete nalijepljene preko originalnog proizvoda Lura i njezina receptura nigdje se ne spominju.

Za razliku od kupaca, koji smatraju da su prevareni, u Luri ne misle tako. Objasnili su da je proizvodnja pojedinih proizvoda izvan vlastitih pogona motivirana malom proizvodnom serijom ili pak nepostojanjem vlastitih tehnoloških linija. Upravo se sporna šlag pjena proizvodi u malim serijama, pa je nabavka posebne linije i organizacija proizvodnje u vlastitom pogonu još uvijek neisplatva, pojašnjavaju u Luri.

Tako se proizvod iz linije BioAktiv LGG pakiran u bočice od 100 mililitara za sada puni u jednoj austrijskoj mljekari koja ima sve tehničke preduvjete za njihovu proizvodnju. U Luri ističu da se svi ostali proizvodi iz asortimana BioAktiva, kao i drugi njihovi mliječni proizvodi koji se pune u plastične boce od svježeg mlijeka, poput Yogsi jogurt drinkova, ab kulture i drugih, pune u Lurinoj tvornici u Zagrebu.

Istraživanje Dnevnika, koje je provedeno prošle godine, pokazalo je da se robne marke domaćih trgovačkih lanaca pa i neki prehrambeni artikli naših proizvođača koji su sudjelovali u akciji “Kupujmo hrvatsko” proizvode u Italiji, Njemačkoj, Srbiji i Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Poljskoj i Mađarskoj pa čak i u Bangkoku.

Nedavno provedeno istraživanje agencije GfK pokazalo je da je akciju HGK “Kupujmo hrvatsko” podupire 88 posto građana, dok se jedna trećina njih odlučila kupovati proizvode domaćeg porijekla.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.