Hitna nije mogla proći zbog stupića. Tomašević: Kako bi prošla od parkiranih auta?

Foto: Pixsell, screenshot

Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević poručio je da će o stupićima na biciklističkim stazama, na koje su se požalili vozači hitne pomoći, razgovarati i naći najbolje rješenje, ali i istaknuo da je problem što se na biciklističke staze parkiraju automobili.

Vozači hitne pomoći požalili su se da zbog stupića nisu mogli proći Gundulićevom ulicom, a Tomašević je na konferenciji za novinare poručio da će "Grad sjesti s gradskom ustanovom hitnom pomoći i naći će najbolje moguće rješenje".

Međutim, napomenuo je da automobili koji su u Gundulićevoj bili ilegalno parkirani nisu bili samo na biciklističkoj stazi nego i na nogostupu te upitao kako bi hitna pomoć prošla po biciklističkoj stazi kad su tamo bili ilegalno parkirani automobili.

 

"Suglasnost za stupiće je dao MUP, nismo pogriješili"

Istaknuo je i da je Grad stupiće postavio uz suglasnost nadležnih državnih tijela, konkretno MUP-a, te da stupiće ni ne bi mogli postaviti bez toga. 

Kazao je i da prometni stručnjaci koji su javno istupali potvrđuju da Grad nije pogriješio sa stupićima. 

Tomašević je ponovno upozorio na problem niskih kazni za ilegalno parkiranje. Naglasio je da u Gradu inzistiraju i na tome da se u zakonu riješe određene stvari vezane za promet, kao što je kršenje žutih traka koje bi trebale služiti isključivo za javni prijevoz.  

Za peticiju koju pokreću nezadovoljni građani vezanu za Jarunski most i buduću trasu, za koju tvrde da nije na dobrom mjestu, zamjenica zagrebačkog gradonačelnika Danijela Dolenec rekla je da u postojećem GUP-u postoji prometnica koja je produžetak Jarunske ulice i ona je u GUP-u da omogući eventualno spajanje mostom, ali tu prometnicu ne namjeravaju realizirati.

Radi se o realizaciji Jarunskog mosta, koji je izuzetno važan, i tramvajske pruge te onim prometnicama sjever-jug koje su potrebne za taj spoj mosta, istaknula je.  

Objavljeno je i da je Grad Zagreb povećao potpore poduzetnicima i obrtnicima s 1.7 milijuna eura prošle godine na 4.3 milijuna eura ove godine, a u 2025. godini potpore će iznositi čak 6.4 milijuna eura.

"Radi se o gotovo četverostrukom povećanju potpora kroz dvije godine, koje doprinose razvoju obrtništva i poduzetništva te u konačnici boljoj kvaliteti života građana Zagreba", istaknuo je Tomašević.

Ovim potporama se želi potaknuti razvoj obrtništva i očuvanje tradicijskih obrta u Zagrebu u kojima je preko 32.000 zaposlenih.

Dolenec je najavila i da danas, na Međunarodni dan ljudskih prava, i ove godine, kao i prošle, pokreću kampanju osvještavanja građana o uključenosti starijih osoba u sve aspekte života.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.