Foto: Index
> Dalmacija u Kataru
Svoje posljednje sate u Kataru proveo sam znojeći se na šalteru od 05:30 do 7:30 kada mi je uručena zamjenska karta za München. Nije mi objašnjeno zašto sam ostao bez leta u 7 ujutro, iako sam ranije došao na check-in i imao rezervaciju za taj let, ali jedna skupina Dubrovčana koja je dijelila moju sudbinu optužila je "glavonje iz HRS-a" koji su po prioritetu dobili naše karte.
U Dohi ipak ima života
U ta dva, dva i pol sata dosta sam razmišljao o prvenstvu u Kataru i što ću uopće napisati kako je bilo. O Dohi nisam promijenio mišljenje. Grad je prekrasan na fotografijama, ali je u potpunosti mrtav. Jedine tragove života pronašli smo na "suku" (Souk Waqif), kojeg možemo opisati kao stari dio grada koji je tek nedavno izgrađen. Tamo se redovito pila turska kava, pušila šiša, ali i trgovalo. Za sve one koji će jednog dana krenuti za Dohu, pripremite se na cjenkanje. Lokalci, odnosno Indijci će vam nuditi razne stvari po 40 rijala, ali imajte na umu da čim se počnete udaljavati cijena će se za svaki korak sniziti za barem pet rijala. Isto vrijedi i za taksiste za koje morate imati dobru strategiju i nešto više strpljenja.
E moj Mahe...
Što se rukometa tiče, Svjetsko prvenstvo u Kataru bilo je organizirano kao niti jedno do sada. Novinari su na raspolaganju imali što god su poželjeli, baš kao i sami sportaši. Nema novinara koji nije pohvalio organizaciju, baš kao što nema novinara s kojim smo pričali, a da nije okrenuo očima na spomen Slavka Goluže. Kolega iz Njemačke objašnjavao nam je zašto ga neki Nijemci ne mogu podnijeti, a hrvatskom izborniku kolega iz Španjolske nikada neće oprostiti način na koji je otpisao Ivana Balića iz hrvatske reprezentacije.