FOTO Nikad utučeniji Modrić. Očajavao je, prigovarao suigračima i završio na klupi

HRVATSKA je na otvaranju Europskog prvenstva protiv Španjolske doživjela težak poraz od 3:0. Izabranicima Zlatka Dalića presudilo je katastrofalno prvo poluvrijeme u kojem su Španjolci postigli tri pogotka i tako osigurali pobjedu. Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal.

Jedan od najslabijih pojedinaca na utakmici bio je Luka Modrić, kapetan hrvatske reprezentacije. Nekoliko puta je ispadao u duelima sa Španjolcima, a kod drugog gola je i jedan od krivaca što je taj pogodak uopće pao. Nakon trećeg gola Modrić je izgledao onako kako vjerojatno nikad ranije nije izgledao u dresu Hrvatske.

Bio je vidno nervozan, često je mahao prema sucima, prigovarao suigračima, na koje je znao i povikati, a često se i hvatao za glavu nakon svojih pogrešaka, ali i pogrešaka koje su radili suigrači. Izašao je iz igre u 65. minuti, što također nije često slučaj, obično je Modrić jedan od onih koji igraju sve minute pod Zlatkom Dalićem.