tenis

Hrvatska teniska senzacija nastavlja svoju bajku. Stigla je do 15. pobjede u nizu

HRVATSKA 18-godišnja teniska senzacija Čakovčanka Antonia Ružić nastavlja oduševljavati teniski svijet. Ružić je u portugalskom Funchalu na ITF turniru stigla do svoje 15. pobjede u nizu i tako je na najbolji mogući način nastavila nevjerojatnu seriju započetu prije mjesec dana u portugalskom Lagosu.

Hrvatska tenisačica je u drugom kolu svladala 8. nositeljicu Španjolku Andreu Lazaro Garciju (WTA 234) 7:5, 3:6, 6:0.

Ružić je mogla slaviti i u dva seta s obzirom na to da je u drugom setu imala vodstvo od 3:0 pa je zatim izgubila šest uzastopnih gemova za izjednačenje na 1:1. No u odlučujućem je setu završila posao za svega 29 minuta i to bez izgubljenog gema. Ružić će za prolaz u polufinale igrati protiv pobjednice meča Kucova - Hozumi.