MOŽDA vam je prijatelj još tamo 2011. rekao za neki novi internetski novac zvan Bitcoin, a vi ste samo odmahnuli i rekli mu da nikad neće biti ništa od toga. Ili vam je email preusmjerio ponudu za posao iz snova u folder sa spamom i dok ste ju vidjeli, otišla je nekom drugom.
Ali te mogućnosti ne bi bile ni izbliza frustrirajuće kao "što ako" trenutak Queen's Park Rangersa i Gerryja Francisa kad su uspjeli ispustiti iz nemarnih ruku jednog od najboljih nogometaša moderne ere, piše Planet Football.
U sezoni 1998./99. QPR je bio usred mračne ere. Njihovi navijači će reći da je to bila jedna od nekoliko klupskih mračnih era, ali svejedno je vrijedna isticanja.
Devedesete su na Loftus Roadu počele prekrasno. QPR je bio stabilan član najjače divizije. Ray Williams vukao je konce, a Les Ferdinand trpao golove. Nakon dolaska Gerryja Francisa i prelaska u novo zlatno doba engleskog nogometa, postao je najistaknutiji londonski klub i završio peti u inauguralnoj sezoni Premier lige 1992./93. To je bilo nešto novo i uzbudljivo, klub je bio u usponu.
Ali, do 1998. stvari su se katastrofalno preokrenule. Tu briljantnu sezonu 92./93. slijedile su još dvije među prvih 10, ali Francis je otišao u Tottenham u studenom 1994., a Ferdinand je prodan u Newcastle u srpnju 1995. Projektu na Loftusu Roadu izmaknuto je tlo pod nogama.
Uslijedila je predvidljivo užasna sezona i 1996. QPR se pripremao za svoju prvu drugoligašku sezonu od 1982./83. U iduće dvije sezone promijenio je pet menadžera (uključujući privremene) i motao se po začelju First Divisiona.
Krajem 1998. vratili su Francisa, nadajući se povratku stare čarolije, a u potencijalno vrlo mudrom pokušaju da dovedu igrače s kontinenta kako bi nadogradili svoj napad - koji su činili Iain Dowie, Chris Kiwomya, Kevin Gallen i Steve Slade - pozvali su dva švedska 16-godišnjaka na jednotjednu probu.
Taj dvojac bili su mladi igrači Malmöa Tony Flygare i Zlatan Ibrahimović. Obojica su bili vrlo željni ostaviti dojam u Engleskoj. Ibrahimović se pobrinuo da dojam ostane trajan.
Flygare se 2014. u razgovoru za Daily Mail prisjetio: "Zlatan je predugo držao loptu i trener mu ju je oduzeo kad to nije očekivao. Nakon toga, Zlatan ju je oduzeo njemu i rekao treneru da odjebe."
Vatrena narav i pretjerano mišljenje o vlastitoj važnosti po kojima je veliki Šveđanin postao svjetski poznat bili su jasni i u toj ranoj dobi.
Nimalo iznenađujuće, trener QPR-a nije bio impresioniran. "Poludio je na Zlatana", prisjetio se Flygare. "U Engleskoj je sve toliko drukčije. Samo je rekao Zlatanu: 'Zbog ovoga ćeš disati na guzicu.' QPR nam se više nije javio. Ali ja mislim da Zlatan ni nije želio ostati i igrati u Engleskoj."
Možda je tada ostavio takav dojam, ali kao što je dokazala njegova odluka da prijeđe u Manchester United 18 godina kasnije, nije mu se baš gadila ideja o zaposlenju u engleskom nogometu.
Naravno, do 2016. su mu se stavovi vjerojatno promijenili jer u drugoj dobi i prioriteti su drukčiji. Ali QPR vjerojatno žali što je njihov trener bio toliko ishitren u namjeri da natjera Ibrahimovića da se riješi lopte.
U trenutku mačizma i sukoba ega, Ibrahimović im je izmaknuo. Vratio se u Malmö i ostvario profesionalni debi godinu dana kasnije, prije nego što će na ljeto 2001. odabrati Ajax kao svoju iduću destinaciju.
S obzirom na to što je postigao u Eredivisie i neke čarobne trenutke u Ajaxovu dresu prije prelaska u Juventus, može se s velikom sigurnošću reći da tu odluku nije požalio.
U međuvremenu, sunovrat QPR-a se nastavio. Umjesto Ibre, doveli su Lukea Cornwalla na posudbu iz Fulhama. Luke Cornwall nije zabijao. Kasnije je igrao za Bradford, Woking, Lewes, AFC Wimbledon, Dulwich Hamlet i Met Police.
QPR je u 1999. završio na 20. mjestu i izbjegao ispadanje na gol-razliku. Dvije godine kasnije nije bio takve sreće i ispao je u treći razred prvi put u više od 30 godina, usred financijskog kaosa.
Za Ibrahimovića to nije bila jedina šansa da zaigra u Engleskoj u ranoj fazi karijere. Prije nego što je potpisao za Ajax 2001., natrag u London pozvao ga je Arsenalov gazda Arsene Wenger.
Kasnije je Ibrahimović ispričao: "Nisam bio na probi, došao sam na pregovore s Arsenalom. Ali Wenger je želio da odradim probu, a ja sam mu rekao: 'Ja ne radim probe, znate tko sam.'" Nakon onoga što mu se dogodilo u QPR-u, nije ni čudo da je odbio.