Foto: Michael/Flickr
Članovi pritom ne osporavaju početni iznos izrečenih kazni u visini od 10 do 40 eura već troškove njemačkih odvjetnika i hrvatskih javnih bilježnika koji zastupaju interese "Pulaparkinga" a mogu doseći i do 150 eura.
Prema pravilima, ukoliko vlasnik automobila odmah ne plati kaznu "Pulaparking" potraživanje ostvaruje preko njemačkih odvjetničkih tvrtki, primjerice u Berlinu ili Gelsenkirchenu. Njemački odvjetnici pronalaze prekršitelje i naplaćuju kaznu, zajedno s, prema mišljenju kluba, previsokim naknadama do 150 eura.
Cijena kazne i postupka naplate strelovito rastu ukoliko prekršitelj ne plati nakon zahtjeva odvjetnika, pa oni prijavu vraćaju u Hrvatsku gdje je ovjerava javni bilježnik i izdaje nalog za prisilnu naplatu koja se potom ponovno šalje u Njemačku. Iznos kazne, zajedno s troškovima postupka u tom trenutku raste do 285 eura. Ukoliko se kazna ne plati niti nakon trećeg potraživanja konačan iznos može doseći i 350 eura, navodi ADAC.
Iz kluba tvrde da njemački odvjetnici nenaplaćena potraživanja šalju našim javnim bilježnicima čak i ako su kazne plaćene, te članovima savjetuju da u roku od osam dana podnesu žalbu na postupak naplate za koji nema presedana na njemačkim ili hrvatskim sudovima.