Dinamo slavio u Mamićevom gradu i prošao u četvrtfinale Kupa

DINAMO je pobjedom 1:2 u Bjelovaru izborio četvrtfinale Hrvatskog kupa. Mario Šitum zabio je prvi gol na utakmici, Ante Ćorić povećao je prednost "modrih" u drugom dijelu, a Bjelovar uspio smanjiti pred sam kraj susreta.

Dinamo je u Bjelovaru poveo pogotkom Marija Šituma u 14. minuti, kad se lopta nakon njegovog udarca s ruba kaznenog prostora sretno odbila od jednog domaćeg obrambenog igrača i preletjela vratara. Tek u 71. minuti branitelj naslova je uspio udvostričiti vodstvo lijepim pogotkom Ante Ćorića.

Greda spašavala Dinamo

No, Bjelovar se nije predavao i u 81. minuti Franjo Jaković je smanjio na 2:1 nakon pogreške vratara Adrijana Šempera je odbio loptu nakon slobodnog udarca, a onda ju je natrčali napadač Bjelovara poslao u mrežu.

Bjelovarci su tijekom dvoboja dvaput pogodili gredu Dinamova gola, a u posljednjoj sekundi utakmice Mario Rajić nije uspio iskoristiti pogrešku gostujuće obrane, kad je izbio sam pred Šempera, ali je mladi vratar zaustavio njegov udarac.

U četvrtfinale je prošao i Slaven Belupo pobjedom 1:0 u gostima kod Novigrada.

BJELOVAR - DINAMO   1:2

Sastavi:

Bjelovar: Gavranović, Muniz, Hajdarović, Furmek, Pušić, Kozić, Ivančić, Jakšić, Tominac, Šiprak i Orač

Dinamo: Šemper - Stojanović, Soldo, Perić, Schildenfeld - Jonas, Knežević - Šitum, Ćorić, Fiolić - Hodžić