FORD je Mustangom razvalio američko tržište, a isti je recept ponovio u Europi. Uspjeh nije izostao.
Nastao kao smanjeni Mustang, Ford Capri je s gotovo 1,9 milijuna prodanih primjeraka u 17 godina i tri generacije ostao upamćen kao jedan od najuspješnijih velikoserijskih, da ne kažemo konfekcijskih, coupea. I da, on nije očaravao monstruoznom snagom (najslabiji je imao 50 KS), ni performansama, već dizajnom koji je osvajao. Vrijeme je to kada Mustang radi čuda u Americi, a Capri ga slijedi na Starom kontinentu. Bio je toliko uspješan da je morao reagirati tada veliki Opel, i to s Mantom.
U startu je najviše nudio 2300 GT sa 108 KS i jedini je koji je do 100 km/h mogao za manje od 10 sekundi. Ali bio je i dvostruko skuplji od baznog modela. 1974. godine dolazi druga generacija koju mnogi žele zaboraviti, a potom i treća, možda i najzanimljivija.
Mi ćemo se pak Caprija prisjetiti kroz najsposobniju izvedbu, RS2600 sa 150 KS i vrlo uvjerljivim voznim svojstvima. Automobil je provozao poznati automobilski novinar Steve Sutcliffe, i to od brdskog lanca Eifel u Njemačkoj gdje je auto i nastao, na 800 km dug put koji će ga odvesti do belgijskog Spa-Francorchampsa i Zandvoorta u Nizozemskoj.
"Capri je bio auto koji je muškarcu dopustio da na cesti svakodnevno živi svoj san. Omogućio vam je da se osjećate dobro iza upravljača, a tako je i danas", komentirao je avanturu u Capriju Sutcliffe.
I za kraj spomenimo geslo pod kojim je Capri prodavan. Bio je to "auto koji ste oduvijek obećavali sebi".