Može li fitness pomoći u borbi protiv online uznemiravanja?

Foto: Promo

NOVA kampanja koja prekida začarani krug negativnih pojava na društvenim mrežama.

Online uznemiravanje danas je sve veći globalni problem koji prema istraživanju utječe na jednu od četiri osobe diljem svijeta. Može li fitness pomoći u borbi protiv online uznemiravanja i zlostavljanja? Rezultati internetske ankete koju je proveo Ipsos MORI za Amnesty International, provedenoj u Velikoj Britaniji, SAD-u, Novom Zelandu, Španjolskoj, Italiji, Poljskoj, Švedskoj i Danskoj, vrlo su uznemiravajući.



Rezultati ankete govore kako je samo u Velikoj Britaniji 21% žena, u dobi od 18-55 godina doživjelo jedan oblik zlostavljanja ili uznemiravanja na internetu; 18% žena doživjelo je zlostavljanje ili uznemiravanje od sadašnjeg ili bivšeg partnera, a 59% ih je zlostavljano od osobe koju uopće nisu poznavali. U svih 8 zemalja u kojima je provedeno istraživanje, 23% ispitanika govori o istom online negativnom iskustvu.

Kako većina ljudi zbog ovog problema ne poduzima gotovo ništa ili vrlo malo, nova kampanja #BeFitterNotBitter odlučila je prekinuti ovaj negativan trend želeći potaknuti ljude da se kroz fitness oslobode bijesa i frustracija.


 
Svakodnevno online uznemiravanje broji nevjerojatnih milijun zlonamjernih poruka. Što ako s malo vježbanja možemo smanjiti taj broj i može li fitness pomoći u borbi protiv online uznemiravanja i zlostavljanja? Uostalom, poznato je kako fitness utječe na mozak. Kampanjom #BeFitterNotBitter poziva se ljude na nove fitness izazove, ne samo da osjete dugoročne prednosti fitnessa, već da svojom mentalnom, fizičkom i društvenom odgovornošću prekinu začarani krug online negativnosti te postanu bolji ljudi.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.