Slovenija i Austrija remizirale na otvorenju Lige nacija

SLOVENIJA i Austrija remizirale su rezultatom 1:1 u prvom kolu skupine 3 Lige nacija B. Za Slovence je zabio Benjamin Šeško, dok je za Austrijance pogodio Konrad Laimer. U drugom susretu te skupine u Almatyju su igrali Kazahstan i Norveška. Ta je utakmica završila 0:0.

Slovenski izbornik Matjaž Kek krenuo je u Ligu nacija nakon vrlo dobrog nastupa na Europskom prvenstvu u sad već prepoznatljivoj formaciji 4-4-2. No u prvoj postavi nije bilo Jana Mlakara, koji nema odgovarajuću minutažu u talijanskoj drugoj ligi u Pisi.

Oba pogotka pala u prvom poluvremenu

Slovenci su poveli pogotkom u 16. minuti. Philipp Mwene igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a odlukom VAR-a Slovencima je dodijeljen jedanaesterac. Benjamin Šeško bio je siguran s bijele točke.

No Austrijanci su ubrzo izjednačili. Konrad Laimer je u 28. minuti pogodio za 1:1, a taj je rezultat ostao do kraja utakmice. Slovenci u ponedjeljak dočekuju Kazahstan, a Austrija ponovno ide na gostovanje, ovaj put u Norvešku. Obje su utakmice na rasporedu od 20:45.