Šerif je kod kuće izgubio od Šveđana. Evo zašto je to loša vijest za Rijeku

RIJEKA i Corvinul odigrali su 0:0 u Rumunjskoj u prvoj utakmici 2. pretkola Europa lige. Rijeka je u susret ušla s najjačim sastavom, pa je tako od prve minute igrao i Marco Pašalić, kojeg se zadnjih dana sve češće dovodi u vezu s Dinamom. Baš je Pašalić, uz Franju Ivanovića, promašio najbolje šanse za Rijeku u relativno nesadržajnoj utakmici.

Rijeka već zna da, u slučaju da prođe, u trećem pretkolu Europa lige igra protiv boljeg iz ogleda između švedskog Elfsborga i moldavskog Šerifa. U prvom susretu tog dvomeča Elfsborg je pobijedio 1:0 u gostima pogotkom Simuna Hedlonda u 89. minuti.

To su loše vijesti za Rijeku. Naime, Rijeka bi, u slučaju da prođe Šerif, bila nositelj u play-offu za skupine Europa lige, a čak i u slučaju poraza bi bila nositelj u play-offu za skupine Konferencijske lige. Ipak, ako Elfsborg izbaci Šerif, sve to pada u vodu. U tom slučaju Rijeka ne bi bila nositelj ni u jednom od potencijalnih play-off dvomeča.