Rukometaši Zagreba senzacionalno deklasirali aktualnog finalista Lige prvaka

RUKOMETAŠI Zagreba odigrali su fantastičnu utakmicu u drugom kolu Lige prvaka i u zagrebačkoj Areni s 31:23 pobijedili Aalborg, aktualnog finalista ovog natjecanja. Hrvatski prvak potpuno je deklasirao danskog velikana i kroz cijeli susret držao veliku prednost, a na kraju slavio s +8.

O tome koliko je momčad Andrije Nikolića dominirala svjedoči činjenica da je zadnje vodstvo Aalborg imao u trećoj minuti (2:1), a da je nakon toga cijelu utakmicu bio u zaostatku od barem dva gola razlike. Susret su rukometaši Zagreba prelomili sredinom drugog poluvremena, kada su serijom 4:0 otišli na +7.

Najbolji su kod Zagreba s po sedam pogodaka bili Filip Glavaš i Luka Lovre Klarica, dok je Timur Dibirov zabio šest. Bjelorus Igor Beljavski se u strijelce upisao četiri puta, a Matej Mandić je imao 13 obrana uz postotak od 36 %. Aalborg su s po pet golova predvodili Felix Moller i Kristian Bjornsen.