Zagrepčani raspravljaju o ponudi u Nami: "Zašto su cijene tako visoke?"
Pri kreiranju rubrike Index Shopping nastojimo izdvajati odlične proizvode koji se i nama sviđaju te odlične akcije i popuste. Ne objavljujemo proizvode koje i sami ne bismo kupili ili smatramo da njihova promocija nije u skladu s profesionalnim standardima. Neki proizvodi u rubrici Index Shopping mogu biti sponzorirani.
NA REDDITU je jedna korisnica pokrenula raspravu o cijenama u zagrebačkoj robnoj kući Nami.
"Nedavno sam se doselila u Zagreb i odlučila otići u Namu vidjeti što ima. Zašto su cijene tako visoke za neke banalne stvari koje ne bi trebale biti skupe? Pogledam u neki proizvod, procijenim cijenu i kad pogledam na etiketu, ona je bar 3 puta veća. Ili kaputi od 100% poliestera po 500 eura?
>> Otišli smo u šoping u Namu. Kao da smo ušli u neko drugo vrijeme
Znam da su u stečaju, ali zanima me jesu li cijene oduvijek bile takve i je li to prije 50 godina bila neka 'prestižna trgovina'. Eto, voljela bih da mi netko objasni", upitala je druge korisnike ove društvene mreže.
Njezin upit prikupio je različite komentare. Dok su neki tvrdili da Nama nije destinacija za kupovinu uobičajenih proizvoda koji se mogu naći drugdje, već za specifične artikle, drugi su se složili s autoricom objave i istaknuli da su cijene u Nami previsoke. Prenosimo neke od komentara niže.
"Nije Nama dobra jer je najjeftinija"
"Nije Nama dobra jer je najjeftinija nego jer tamo ima stvari koje ne možeš skoro nigdje kupiti odnosno tamo je najjednostavnije jer znaš da imaju. Od kišobrana, igle i konca, lonaca i tava, žarulja, igrački do gumenih čizama i dr. Pogotovo penzićima koji sigurno ne idu i ne mogu ići u šoping-centre u okolici grada. Vrijednost je i njihova lokacija", istaknuo je jedan korisnik.
"Nama nije za stvari kojih ima po drugim dućanima, nego ako tražiš nešto specifično. Recimo, ja sam tamo kupovala Pierre Cardin torbe jer su znale biti stvarno povoljne. Također, kad smo usred zime trebali kratke hlače za tjelesni i nužno crvene, samo tamo kad smo došli žena nas nije čudno gledala i samo je pitala koja veličina", dodala je druga korisnica.
"Nisi napisala koji je brend, Nama ima dosta kvalitetnih i skupih prastarih brendova koji se prodaju recimo u robnim kućama u Njemačkoj, kod nas za njih znaju možda jedino stariji ljudi. Tipa često u Nami kupujem Skinny i Jockey bokserice i čarape. Duplo su skuplje nego u recimo H&M-u, ali zato i traju godinama", napisala je jedna osoba.
"Nama je u Jugi bila simbol kvalitete i preteča današnjih šoping-centara. Moji starci i danas idu tam kupovati kada traže nešto tipa kaputa, odijela općenito odjeće, to je dućan njihove mladosti. Ja sam kao klinac tamo, bio je centar na Vrbanima, žicao slatkiše (Kraš je imao dućan di si kupovao u rinfuzi), kasnije igračke pa tenisice... U svakom slučaju lijepa sjećanja. Onda su došli nakon rata veliki Hrvati, pokrali dućane i uništili nešto što bi i danas trajalo i vrijedilo", napisao je jedan korisnik.
"I mi smo to primijetili"
"Iskreno i ja sam se iznenadio kad sam nedavno išao prvi put s namjerom da nešto kupim. Najavljivali su ogromnu rasprodaju elektronike, s obzirom na stečaj očekivao sam stvarnu rasprodaju. No, sve proizvode koje sam pretražio na nabava.hr su bili po punoj cijeni jeftiniji nego u Nami na rasprodaji. Neki drastično jeftiniji", podijelio je jedan korisnik svoje razmišljanje.
"I mi smo to primijetili, pogotovo na odjelu tekstila i kućanstva. Tepsije žnj kvalitete da su skoro za jednokratnu upotrebu sve po minimalno 20 eura, one bolje 70 eura, rekoh radije internet kupovina onda. Ponuda na odjelu namještaja je skup najružnijih stvari iz ranih 2000-ih", napisao je još jedan korisnik.
Nama je u stečaju još od 2000. godine
Podsjetimo, Nama je otišla u stečaj 2000. godine, a ove godine je zbog stečajnog duga pokrenuta prodaja obje zgrade te robne kuće u Zagrebu - one u Ilici i na Kvatriću.
Trgovački sud u Zagrebu sredinom rujna odredio je prodaju zgrade i nekretnina Name u zagrebačkoj Ilici dosad procijenjene vrijednosti od gotovo 22 milijuna eura, ali i da će se naknadnim sudskim zaključkom utvrditi vrijednost nekretnina te način i uvjeti prodaje.
U listopadu je Trgovački sud u Zagrebu sazvao skupštinu vjerovnika Name u stečaju, na kojoj bi se trebalo odlučiti o posebnim uvjetima prodaje prema kojima će kupac nekretnina biti obvezan preuzeti zaposlenike, poslovanje i zalihe robe.