Policija je u cijeloj zemlji provela ogromnu akciju. Objavili su rezultate
POLICIJA JE 3. travnja 2019. godine, od 00.00 do 24.00 sata, na području cijele Republike Hrvatske, odnosno svih Policijskih uprava, provela 24-satni nadzor brzine kretanja vozila međunarodnog naziva Speedmarathon u organizaciji TISPOL-a, mreže prometnih policija država Europe.
Kontrolirano gotovo 6000 vozila
Ukupno je kontrolirano 5946 vozila, pri čemu je zabilježeno 2688 prekršaja prekoračenja brzine, odnosno 45,21% vozila bilo je u prekršaju. Nadzorom su bile obuhvaćene 1344 lokacije. Od ukupnog broja prekršaja, 1100 zabilježeno je fiksnim kamerama za brzinu, a 1588 zaustavljanjem vozila od strane policijskih službenika. Većinu lokacija koje su predložili građani, temeljem poziva koji im je upućen na web stranicama svake policijske uprave, uvažen je te su policijski službenici na tim mjestima mjerili brzinu.
Objavili detalje akcije
Iz policije su objavili i neke detalje akcije.
Na području Policijske uprave krapinsko-zagorske, u Gornjoj Stubici, gdje je ograničenje 50 km/h, izmjerena je brzina od 102 km/h. Osim toga, Policijska uprava krapinsko-zagorska ističe podatak da u 24 sata akcije mjerenja brzine na njenom području nije zabilježena nijedna prometna nesreća.
Također, u naseljenom mjestu Zapolje, na području Policijske uprave brodsko-posavske, izmjereno je 119 km/h ondje gdje je ograničenje 70 km/h. Izvan naseljenog mjesta, na autocesti A-3, kod Nove Gradiške, područje Policijske uprave brodsko-posavske, izmjereno je 236 km/h.
Što se tiče broja lokacija na kojima je mjerena brzina, njih je najviše bilo na području Policijske uprave zagrebačke (145) i osječko-baranjske (137).
"Akcija je bila najavljena na nacionalnoj razini te u lokalnim medijima, a TV i radio ekipama omogućeno je sudjelovanje i praćenje nadzora brzine u vrijeme njegovog provođenja. Mnogi lokalni i nacionalni web portali objavili su najave, a tijekom današnjeg dana bit će objavljeni i rezultati po Policijskim upravama.
S obzirom da ovu akciju provodimo već petu godinu za redom, zajedno s državama članicama TISPOL-a, kao i povremeno samostalno, iznimno smo zadovoljni reakcijama javnosti i medija, odnosno uključenošću građana u odabir lokacija za mjerenje brzine. Jedan od ciljeva ovakvih akcija je upravo suradnja građana i policije te osvješćivanje uloge samih sudionika u podizanju razine sigurnosti cestovnog prometa u našoj zemlji", objavili su iz policije.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati