Alkmaar preko Ajaxa do finala Kupa, PSV prošao hat-trickom Locadije

PSV i AZ Alkmaar igrat će u finalu nizozemskog kupa! Oba su kluba borbu za naslov osigurala pobjedama 3:0 u gostima.

U sudaru bivših prvaka Alkmaar je uvjerljivo svladao Ajax u Amsterdamu, no domaće su slomili tek u završnici utakmice. Izmjene su poremetile igru "kopljanika".

U 74. minuti Jozy Altidore zabio je prvi gol. U 83. je u igru ušao Gudmundsson, koji je tri minute kasnije dobio žuti karton, a u 88. donio povećanje vodstva. Dvije minute nakon isteka regularnog dijela Altidore je svojim drugim golom zaključio pobjedu.

PSV prolaz može zahvaliti nizozemskom napadaču Jürgenu Locadiji, koji je fantastičnim hat-trickom potopio domaćina Zwolle. Prednost je osigurao već u prvom dijelu golovima u 16. i 34. minuti, a posao dovršio u 85.