Aman iznenadio Rudishu i uzeo naslov, Bolt u Zurichu srušio rekord na 200 metara

MOHAMMED AMAN napravio je veliko iznenađenje na atletskom mitingu Dijamantne lige u Zürichu pobijedivši olimpijskog pobjednika Davida Rudishu u utrci na 800 metara.

Umjesto najavljenog pohoda na rekord Kenijac je otrčao gotovo dvije sekunde sporije vrijeme od Etiopljanina. Aman je dva kruga otrčao za 1:42.53 čime je postavio novi nacionalni i osobni rekord. Rudisha je u napetoj završnici zaostao samo 28 stotinki. Aman je osigurao i ukupnu pobjedu u Dijamantnoj ligi na 800 metara s dva boda više od Rudishe.

Najbrži čovjek svijeta Usain Bolt pobijedio je u utrci na 200 metara s novim rekordom mitinga, 19:66 sekundi. Iza njega smjestila su se još trojica Jamajčana.

Yohan Blake i Nesta Carter pobrinuli su se da Jamajka uzme prva dva mjesta i u utrci na 100 metara. Aktualni olimpijski vice-prvak u Zurichu je slavio s vremenom 9.76 sekundi, 19 stotinki bržim od Cartera. Broncu je uzeo Amerikanac Ryan Bailey.