Bellucci preko Tipsarevića osvojio treći naslov u karijeri

THOMAZ BELLUcCI uzvratio je Janku Tipsareviću za prošlotjedni poraz u polufinalu Stuttgarta pobijedivši ga u finalu ATP turnira u švicarskom Gstaadu 6:7(6), 6:4, 6:2.

Brazilski tenisač uspio se vratiti nakon izgubljenog prvog seta u kojem u tie-breaku nije uspio realizirati dvije set-lopte. U drugom su gledatelji pratili vrlo izjednačeni tenis sve do 10. gema kada je prvu break-loptu u setu Bellucci pretvorio u break za 6:4.

U trećem setu srpski tenisač je imao mizernu realizaciju prvih servisa od svega 45 posto, pa je Bellucci iskoristivši dvije od čak osam prilika za obrat došao do svog trećeg naslova u karijeri, te druge pobjede protiv Tipsarevića u tri međusobna ogleda.

Bellucci je i prvi naslov upisao upravo u Gstaadu 2009. godine, a godinu dana kasnije osvojio je i zemljani turniru u Santiagu.