Braća Skelin ostala bez Londona, četverac bez kormilara izborio finale kvalifikacija

HRVATSKI četverac bez kormilara plasirao se u finale kvalifikacijske regate za Olimpijske igre koja se održava u Luzernu.

Karlo Udovičić, Marin Bogdan, te braća Branko i Marin Begović zauzeli su četvrto mjesto u repasažu, posljednje koje je vodilo u finale kvalifikacija. S vremenom 6:56.05 za pobjedničkom su posadom Španjolske zaostali gotovo devet sekundi.

Sačuvali su kakve-takve izglede za plasman na Igre u Londonu, ali u finalu će morati osvojiti jedno od prva dva mjesta.

Braća Siniša i Nikša Skelin u dvojcu bez kormilara ostali su bez izgleda za plasman u London. U svojoj su skupini bili tek četvrti. Za plasman u finale trebali su zauzeti jedno od prva dva mjesta. Podsjetimo, Skelini su u dvojcu bez kormilara osvojili srebrnu medalju na OI u Ateni 2004., a četiri godine ranije u Sydneyju su kao dio osmerca bili brončani.

U nedjelju su plasman u finale kvalifikacija u Luzernu izborile Sonja Kešerac i Maja Anić u ženskom dvojcu bez kormilara, dok se skifist Mario Vekić plasirao u polufinale.