Cedevita lagano prošla Baldekin i sa 2:0 ušla u finale

KOŠARKAŠI Cedevite plasirali su se u finale Lige za prvaka nakon što su u drugoj utakmici polufinala u Šibeniku slavili protiv Jolly JBŠ-a s 75:54, te s 2:0 u pobjedama prošli u finale.

Cedevita je lakše od očekivanoga prošla gostovanje na Baldekinu gdje su se domaćini nekako držali do poluvremena (31:39), no u trećoj četvrtini su zabili samo osam koševa, a Zagrepčani su došli do 11 razlike (50:39), što su još povećali dokraja utakmice i konačnih +21. Kod Šibenčana su najbolji bili Smith (12) i Katura (11), dok su kod Cedevite najučinkovitiji bili Nurkić (15) i Zubčić (12).

Cedevita u finalu čeka boljega iz dvoboja Cibone i Zadra, koji drugu utakmicu igraju u srijedu u Zadru. Cibona vodi s 1:0.