Gudeljeva Hrvatska pobijedila Kazahstan: Josip Bašić ponovo zabio!

HRVATSKA U-17 reprezentacija nastavila je put prema Europskom prvenstvu novom pobjedom u kvalifikacijskom turniru kojemu je i domaćin. Nakon pobjede protiv Izraela, momčad Ivana Gudelja u Dugopolju je pobijedila Kazahstan sa 2:0.

Petar Mamić zabio je za vodstvo Hrvatske u 18. minuti. Hajdukova mlada zvijezda Josip Bašić, koji je briljirao protiv Izraela s dva gola, u 40. minuti povisio je na 2:0.

U drugoj utakmici skupine Izrael je preokretom šokirao Tursku, sljedećeg protivnika Hrvatske, i na kraju slavio sa 4:2.

Hrvatska, koja predvodi skupinu sa šest bodova, za tri dana igra protiv Turske, a Izrael protiv Kazahstana. Prve dvije momčadi u skupini idu u elitnu fazu natjecanja zajedno s pobjednicima i drugoplasiranima iz ostalih 12 skupina, te dvije najbolje trećeplasirane momčadi.

Hrvatska: Marić, Iharoš, Mamić, Šunjić, Džijan, Stolnik, Bašić, Roguljić, Brodić, Halilović, Vojković