Kvitova preko Li Na došla do naslova u Montrealu

PETRA KVITOVA osvojila je WTA turnir u Montrealu. U finalnom susretu peta je nositeljica savladala desetu nositeljicu Kineskinju Li Na 7:5, 2:6, 6:3.

Prvi set trajao je više od sat vremena i Kvitovoj je trebalo pet set-lopti da ga privede kraju. Drugi je set Na dobila za samo 32 minute, uključujući i prva četiri gema u njemu, da bi u trećem Čehinja uspjela napraviti jedini break u setu i sačuvati svoj početni udarac.

"Sjajno je ostvariti dobar rezultat na Montreal Cupu prije US Opena. Napokon sam igrala dobro. Odigrala sam zaista neke dobre mečeve ovdje i nadam se da tako mogu nastaviti", rekla je Kvitova, kojoj je to bio premijerni naslov na sjevernoameričkom tlu i osmi u karijeri. Jedan je osvojila 2009. godine, njih šest 2011., i sada prvi u 2012. godini.

Za Kineskinju Na ovo je bio treći poraz u WTA finalima ove godine, nakon Sydneyja i Rima, ali i na taj je način skupila dovoljno bodova za povratak u Top 10 (skok s 11. na deveto mjesto, op.a.).