Maccabi tek u nastavku slomio Široki

U SKLOPU zaostalog 17. kola regionalne košarkaške ABA lige, Maccabi Tel Aviv je na svom parketu slavio protiv Širokog 84:69.

Izraelska momčad vratila se pobjedom u ABA ligi nakon razočaravajućeg poraza u Euroligi od Barcelone. Slavio je Maccabi protiv bosansko-hercegovačke momčadi prepune hrvatskih igrača 84:69.

Domaći su košarkaši tek u nastavku (37-34 poluvrijeme) slomili otpor vrlo dobrih gostiju kod kojih je najbolji utisak ostavio Amerikanac Coleman Collins koji je upisao 13 poena i devet skokova. Fran Pilepić dodao je 12 koševa, a Ivan Ramljak 11 uz tri skoka i četiri asistencije.

Domaćine su do pobjede predvodili Richard Hendrix sa 17 koševa i osam skokova, te Lior Eliyahu sa 18 poena i šest skokova.

Izraelci su novom pobjedom stigli do 17. pobjede u 18 odigranih utakmica. Jedini poraz nanio im je Zagreb CO početkom prosinca prošle godine.

U preostala dva susreta igrana u subotu Partizan je kao gost svladao Krku 79:70, a Radnički je na svom parketu razbio demoralizirani Hemofarm s 94-74.

ABA liga, 17. kolo:

Maccabi Tel Aviv - Široki 84:69

Krka - Partizan 70:79

Radnički - Hemofarm 94:74

Redoslijed: 1. Maccabi 17-1, 2. Cedevita 13-4 (-1), 3. Budućnost 13-5, 4. Partizan 12-6...