"Majstor futsala" Ricardinho potvrdio pobjedu protiv Azerbajdžana, Italija bolja od Turske

ODIGRANI SU prvi susreti skupina C i D na Europskom futsal prvenstvu u Zagrebu i Splitu. Finalist iz 2010. Portugal pobijedio je Azerbajdžan 4:1, a Italija se sa 3:1 bila bolja od Turske.

U zagrebačkoj Areni pred više od 2000 gledatelja Portugalci su svoj nastup na ovom turniru otvorili uvjerljivom pobjedom protiv vrlo jakog Azerbajdžana. Već nakon dvije minute igre došli su u vodstvo golovima Cardinala i Felipea, Azeri su smanjili u 7. minuti, ali nakon odmora Portugal je povisio vodstvo preko Marinha, a velemajstor Ricardinho fantastičnim je pogotkom u rašlje postavio konačni rezultat.

U petak Azerbajdžan igra protiv Srbije.

Talijani su u ranijoj utakmici, pred tisuću gledatelja u Spaladiumu, s 3:1 pobijedili Turke, ali utakmica je bila napeta do samog kraja.

Erdal je doveo Tursku u vodstvo na početku utakmice, a u 7. minuti izjednačio je Ippoliti, koji se na kraju promaknuo u junaka talijanske pobjede. Zabio je za preokret sredinom drugog dijela, a Gabriel Lima potvrdio pobjedu tri minute do kraja utakmice.

Turci sljedeću utakmicu u skupini C igraju protiv Rusije u petak.

EP u futsalu, 1. kolo:

Skupina C

Italija - Turska 3:1 (Ippoliti 7, 30, Lima 37 / Erdal 2)

Skupina D

Portugal - Azerbajdžan 4:1 (Cardinal 3, Felipe 4 - ag, Marinho 26, Ricardinho 38 / Farajzade 7)