Miami u završnici slomio Houston, Dallas pregazio Oklahomu

MIAMI HEAT svladao je Houston Rocketse sa 113:104 u derbiju sinoćnjeg programa NBA lige.

Miami je do pobjede stigao serijom 15-2 u posljednjih pet minuta utakmice. Briljirao je Ray Allen koji je u posljednjoj četvrtini postigao 14 od svojih 25 poena. LeBron James i Dwyane Wade ubacili su po 24 poena, dok je James Harden bio najbolji u poraženoj momčadi s 30 poena.

Dallas je neočekivano slavio na gostovanju u Oklahomi sa 109:86. Shawn Marion je postigao 19 poena, jedan manje Vince Carter, dok se Dirk Nowitzki zaustavio na 17 poena. U poraženoj momčadi, za koju nisu nastupili Russell Westbrook, Thabo Sefolosha i Kendrick Perkins, najefikasniji je bio Kevin Durant s 30 poena. Ovo je bila njegova 31. utakmica zaredom u kojoj je postigao najmanje 25 poena.

Golden State pobijedio je u Portlandu sa 113:112 tricom Klaya Thompsona jedanaest sekundi prije kraja utakmice. Stephen Curry nije postigao poen u prvih 20 minuta, no do kraja susreta predvodio je Golden State s 37 poena.

Minnesota je slavljem protiv Sacramenta 104:102 stigla do 33. ovosezonske pobjede, što joj je najviše još od 2006. godine. Kevin Love ubacio je 26 poena uz deset skokova. Ovo mu je rekordni 54. double-double u ovoj sezoni.