Nacional na korak do naslova prvaka: U Split ide po posljednju pobjedu

MNK NACIONAL je u trećoj utakmici finala 1. HMNL porazio Split sa 4:2 i s ukupnih 2-1 u seriji stigao na korak do titule.

Na Zagrebačkom velesajmu Split, koji je na istom mjestu slavio u prvoj finalnoj utakmici, stigao je prvi do vodstva. Već u 3. minuti Josip Suton zabio je bivšem klubu za 0:1, a minutu kasnije iskusni Korab Morina izjednačio. Nakon pola sata Borko Surudžić pogodio je za preokret Nacionala na 2:1, no brzo su gosti izjednačili na 2:2 golom Slovenca Fetiča. Nakon manje od minute Nacional je opet poveo golom Tihomira Novaka, a u 40. minuti Kristijan Grbeša oduševio je dvoranu pogotkom za konačnih 4:2.

Veliku, možda i najveću ulogu odigrao je sjajni vratar Nacionala Žarko Luketin koji je svojim obranama izludio Splićane. U sjajnoj utakmici driblingom je oduševio Suton, Grcić je publiku digao na noge škaricama, a Luketin paradama.

Nacionalu treba još jedna pobjeda za naslov prvaka. Sljedeći susret igra se u subotu u Splitu na Gripama.

NACIONAL ZAGREB - SPLIT TOMMY   4:2 (1:1)

Zagreb
Dvorana: Fusio Futsal centar
Suci: Danijel Janošević (Zagreb), Vedran Babić (Split), Rino Pavlov (Split)
Delegat: Vojo Aladzić (Rijeka)

STRIJELCI: 0:1 Josip Suton 3', 1:1 Korab Morina 4', 2:1 Borko Surudžić 29', 2:2 Alen Fetič 31', 3:2 Tihomir Novak 31', 4:2 Kristijan Grbeša 40'

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Leo Klidnić, Bojan Kubović, Mislav Banek, Kujtim Morina, Mladen Kocić, Korab Morina, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Ivan Pavlić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh. TRENER: Robert Grdović

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Alen Marić, Ante Ćorluka, Alen Protega, Saša Subotić, Nikola Pavić, Josip Suton, Branko Laura, Franco Jelovčić, Alen Fetič . TRENER: Mladen Perica