Padaju Rijekini protivnici: Evian bolji od Lyona, težak poraz Guimaraesa

SUBOTA je donijela teške prvenstvene poraze novim protivnicima NK Rijeka u skupini Europa lige.

U 3. kolu portugalskog prvenstva Vitoria Guimaraes upisala je prvi poraz nakon pobjede i remija. Uvjerljivo je u gostima slavila Vitoria Setubal sa čak 4:1.

Iz penala je Tavares zabio za 0:1 u 20. minuti, a Matias je u 44. izjednačio za 1:1 na poluvremenu. U 54. minuti Cohene je vratio vodstvo gostima, a onda je Cardozo u samo osam minuta zabio dva gola za pobjedu Setubala, koji je utakmicu završio s igračem manje nakon isključenja Veza u 84. minuti.

V. Guimaraes igrao je u sastavu:

Jesus - Addy, Paulo Oliveira, Moreno, Correia - Olimpio, Andre, Crivellaro - Matias, Maazou, Barrientos

Četvrti uzastopni poraz Lyona

U prvoj subotnjoj utakmici 4. kola francuskog prvenstva Lyon je poražen na gostovanju kod Eviana sa 2:1.

Četvrti je to poraz Lyona zaredom, drugi u prvenstvu uz dva od Real Sociedada u doigravanju za Ligu prvaka.

Lyon je u petak svrstan u skupinu Europa lige s Rijekom, Betisom i V. Guimaraes. Iako je trener Remi Garde najavio pohod na vrh skupine, trenutna forma jednog od najtrofejnijih francuskih klubova ne ulijeva povjerenje.

Evian je na svom terenu bolja momčad, koja je od četiri udarca u okvir dva zabila, a još desetak ih je prohujalo oko gola. Berigaud je bio junak pobjede, zabio je oba gola domaćih, u 8. i u 34. minuti, a ofenzivni veznjak Ferri ublažio je poraz Lyona.