Poraz Slovenaca: Poveli u Engleskoj, pa u trinaest minuta primili tri gola

NOGOMETNA reprezentacija Slovenije doživjela je poraz u četvrtom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo na gostovanju kod Engleske s 3:1.

Slovenci su šokirali Engleze i poveli u 58. minuti autogolom Hendersona, no samo minutu kasnije domaća momčad se vratila iz jedanaesterca preko Rooneya. Do pobjede su Englezi došli golovima Welbecka iz 66. i 72. minute.

U drugom susretu ove skupine San Marino je na svom travnjaku uzeo bod protiv Estonije remijem bez golova.

Slovenija je na trećem mjestu u skupini sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirana Litva. Englezi imaju maksimalnih 12 bodova.

Austrija je pobjedom 1:0 protiv Rusije napravila veliki korak ka Europskom prvenstvu. Golom Okotie ostala je na prvom mjestu skupine i pobjegla drugoplasiranoj Rusiji na pet bodova.

Najveće iznenađenje je gostujuća pobjeda u Lihtenštajna u Moldaviji. Susret je odlučio Burgmeier u 74. minuti.