Porto "peticom" Maritimu demonstrirao snagu uoči Dinama

PROTIVNIK zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka Porto slavio je sa 5:0 protiv Maritima na domaćem terenu u 8. kolu portugalskog prvenstva.

U 4. minuti zabio je Martinez, Varela je povisio u 35., a nakon odmora Moutinho je podijelio dvije asistencije, Martinezu u 59. i Rodriguezu u 72. minuti. Rodriguez je pet minuta kasnije zabio još jedan gol za uvjerljivu pobjedu aktualnog prvaka.

Portu su se protiv Maritima ozlijedila čak trojica igrača, vratar Helton, Maicon i Fernando.

Porto je prvi bez poraza sa 20 bodova iz osam utakmica. Benfica ima tri boda manje, ali svoju utakmicu igra za vikend. Braga je treća sa 14 bodova, a Maritimo je ostao u sredini ljestvice sa osam bodova.

Porto u utorak igra protiv kijevskog Dinama u Ligi prvaka, u 4. kolu skupine u kojoj igra i zagrebački Dinamo. "Modri" igraju u Parizu protiv PSG-a.