Prva žrtva Eura u Izraelu: Norveška poslala Engleze kući!

ENGLESKA U-21 reprezentacija ispala je s Europskog prvenstva porazom od Norveške 3:1.

Nakon što su u dodatnim kvalifikacijama izbacili Srbiju u već čuvenoj skandaloznoj utakmici u Kruševcu, Englezi su se nadali borbi za odličja, ali neslavno su se oprostili već nakon dva kola.

U prvoj ih je svladala Italija s 1:0, a Norvežani su do 57. minute imali 3:0 golovima Bergea, Bergeta iz prvog dijela te Eikrema iz 51. minute. Nešto kasnije Dawson je iz penala ublažio poraz.

Italija je u kasnijoj utakmici sa 4:0 razbila domaćina turnira Izrael i tako zauzela prvo mjesto sa šest bodova.

Saponara je u 18. minuti doveo Talijane u vodstvo, a u 37. su domaći ostali s igračem manje. Gabbiadini je prije odmora povisio na 2:0, a u 53. zabio svoj drugi gol za 3:0. Florenzi je u 71. postavio konačni rezultat.

Norveška je druga s četiri boda, Izrael ima jedan, a Engleska niti jedan bod.