Svjetski prvaci drhtali protiv Norvežana, Hansen s devet golova potopio Austriju

ŠPANJOLSKA rukometna reprezentacija slavila je protiv Norveške u 2. kolu rukometnog Eura s 27:25, dok je Danska rutinirano pobijedila Austriju 33:29. Europski i svjetski prvaci s dvije pobjede na kontu su osigurali plasman u drugi krug turnira.

Hrabra i uporna Norveška imala je svjetske prvake na pladnju, ali Španjolci su uspjeli iščupati pobjedu u posljednjih deset minuta utakmice. Norvežani su gubili na poluvremenu 12:8, ali odmah u nastavku uspjeli su smanjiti vodstvo Španjolske, a čak su i vodili s dva gola razlike u 50. minuti. Ipak, Furija je ubrzo izjednačila, a posao su dovršili Ugalde i najefikasniji Španjolac Joan Canellas, koji je zabio sedam golova.

Hansen potvrdio da je u odličnoj formi

Europski prvaci Danci nisu se previše namučili s Austrijancima. Pitanje pobjednika bilo je riješeno do prve polovice prvog poluvremena, a najbolji igrač susreta bio je nevjerojatni Mikkel Hansen, koji je od deset pokušaja zabio devet golova!