Treći poraz u ABA ligi: Union Olimpija slomila Zadar

U ČETVRTOM kolu ABA lige košarkaši Zadra izgubili su na domaćem parketu od Union Olimpije. Ljubljančani su slavili rezultatom 78:66.

Olimpija je tako došla do treće pobjede u sezoni, dok je Zadar upisao treći, a ujedno i prvi poraz na domaćem terenu. Zadrani su se donekle držali za Slovencima u prvom dijelu utakmice. Olimpija je na poluvrijeme otišla pri minimalnom vodstvu 41:39.

Međutim, u nastavku igre Zadrani su pali. U trećoj četvrtini zabili su samo devet poena te su gosti stvorili neuhvatljivu prednost. Najbolji pojedinac u redovima Zadra bio je Romeo Travis koji je ubacio 18 poena, a Franko Kaštropil dodao je 11 koševa.

Kod Union Olimpije najbolji je bio Dylan Page sa 16 poena, te Jaka Blažić sa 13 koševa.

Filipovski: Kontrolirali smo utakmicu

Trener gostiju, Sašo Filipovski, bio je zadovoljan igrom svoje momčadi:

U prvom dijelu utakmice bili smo premekani u obrani, ali to smo nekako kompenzirali u napadu. U drugom smo se poluvremenu popravili u obrani, bolje smo skakali i kontrolirali smo utakmicu", poručio je trener Union Olimpije.