"Turina - zauvijek heroj među nama"

STOCKHOLM se još nije oporavio od šokantne smrti Ivana Turine, hrvatskog vratara koji je branio boje AIK-a.

Navijači su večerašnji derbi s Göteborgom iskoristili kako bi Turini priredili dostojan oproštaj dirljivom koreografijom na tribinama "Friends Arene". Susret je počeo minutom šutnje.

Uoči utakmice predstavljen je veliki dres s brojem 27, a publika je skandirala Turinino ime. "Počivaj u miru", stajalo je na jednoj tribini. Ispred tribine s domaćim navijačima izdignuta je velika posveta s Turininim likom i riječima: "heroj, zauvijek među nama".

Gosti su poveli u 24. minuti, ali u 31. je AIK izjednačio i u drugom poluvremenu zahvaljujući Kayongo-Mutumbi došao do pobjede 3:1. Domaći su upisali drugu pobjedu u sedam utakmica nove sezone, ali i nanijeli prvi poraz rivalima iz Göteborga.

Prošlog tjedna bivši golman zagrebačkog Dinama pronađen je mrtav u svom stanu, a sumnja se na srčani udar, iako je imao samo 32 godine.

Dinamo i švedski AIK igrat će sljedeći ponedjeljak, 13. svibnja, u Stockholmu u 18:30 prijateljsku utakmicu njemu u čast.

>>> Jeko Leko u šoku odletio za Stockholm: Dopisivao se s Turinom par sati prije njegove smrti