TOMISLAV DUJMOVIĆ bio je junak Zaragozine pobjede nad Granadom u 34. kolu Primere. Hrvatski je reprezentativac zabio za pobjedu protiv izravnog konkurenta u borbu za opstanak u najjačem razredu španjolskog nogometa. Prvi je to pogodak Dujmovića otkada je na zimu stigao u Zaragozu iz moskovskog Dinama.

Dujmović je zabio već nakon šest minuta igre, a do kraja susreta gosti nisu uspjeli izjednačiti. Zaragoza je utakmicu završila s igračem manje nakon što je u trećoj minuti sudačke nadoknade isključen Ruben Micael.

Zaragoza je smanjila zaostatak za Granadom i Villarrealom, koji se nalaze na posljednja dva mjesta u sigurnoj zoni, na pet bodova.

Villarreal je na svom El Madrigalu remizirao protiv posljednjeplasirane momčadi lige Racing Santandera 1:1.

Malaga je domaćim remijem s Real Sociedadom 1:1 propustila preteći Valenciju na trećem mjestu. Domaćin je poveo preko Isca u 20. minuti, a onda je u 45. kod gostiju isključen Mikel Gonzalez. Međutim, nakon četiri minute igre u nastavku Xabi Prieto postavio je konačnih 1:1. Martin Demichelis zabio je u 90. minuti za 2:1, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa.

Athletic minimalno protiv Mallorce

Athletic Bilbao je s minimalnih 1:0 slavio protiv Mallorce na svom terenu. Pogodak vrijedan tri boda zabio je u 13. minuti Fernando Llorente.

Bilbao, kojega tek čeka polufinale ovogodišnje Europa lige, ovom se pobjedom približio poziciji koja vodi u Ligu prvaka na sedam bodova. Mallorca je porazom pala na 13. mjesto pet kola prije kraja.