POZNATI su svi sudionici četvrtfinala Europa lige. Dalje su, osim Athletic Bilbaa i Sportinga, prošli i Metalist Kharkiv, Schalke, Hannover, Atletico Madrid, Valencia i Alkmaar.

Veliki preokret uz promašeni jedanaesterac viđen je u Ateni gdje je Olympiacos nakon pobjede u Harkivu protiv Metalista vodio 1:0 i u uzvratu do zadnjih 10 minuta. Junak gostiju na koncu je bio srpski napadač Marko Dević koji se prvo propisno osramotio u 77. minuti. Naime, tada je odlučio izvesti jedanaesterac poznatom "panenkom", no domaći vratar ga je pročitao, ostao na mjestu i na očaj Ukrajinaca mirno pokupio loptu. No, Metalist je u 81. minuti preko Villagre ipak poravnao, a potom je nekadašnji član Voždovca Dević 5. pogotkom u Europa ligi odveo svoju momčad među osam najboljih u 86. minuti.

Schalke je nakon minimalnog poraza u Nizozemskoj (1:0) u režiji prvog "topnika" ovog natjecanja i također Nizozemca Klaasa Jana Huntelaara demolirao Twente 4:1. Huntelaar je zabio tri puta za ukupno 9 pogodaka u Europa ligi, a Jones je jednom  bio strijelac.

Madridski Atletico rutinski je odradio uzvrat kod turskog Beşiktaşa nakon 3:1 s Vicente Calderona. I u turskoj prijestolnici su igrači Diega Simeonea slavili, ovaj puta s 3:0, a recimo i da je asistent kod prvog pogotka bio nekadašnji član upravo turskog velikana, Arda Turan.

Europa liga, osmina finala, uzvrati:

Schalke - Twente 4-1, prva utakmica 0-1 (Huntelaar 29, 57-11m, 81, Jones 71 / Janssen 14),

Manchester City - Sporting 3-2, 0-1 (Agüero 60, 82, Balotelli 75-11m / Fernandez 33, Wolfswinkel 40)

Beşiktaş - Atletico Madrid 0-3, 1-3 (Adrian 26, Falcao 83, Salvio 90)

Olympiacos - Metalist 1-2, 1-0 (Marcano 14 / Villagra 81, Dević 86)

Athletic Bilbao - Manchester United 2-1, 3-2 (Llorente 23,  De Marcos 66 / Rooney 80)

Hannover - Standard 4-0, 2-2 (Abdellaoue 4, Kanu 21-ag, 73-ag, Pinto 90+2)

PSV - Valencia 1-1, 2-4 (Toivonen 64 / Rami 47)

Udinese - AZ Alkmaar 2-1, 0-2 (Di Natale 3-11m, 15 / Falkenburg 32)